Черно море завърши 0:0 в контролна среща с втородивизионния Черноморец Балчик на стадион "Тича" във Варна. Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути, а наставникът на варненци използва осем юноши, излезли от школата на "моряците".

Треньорът Илиан Илиев започна с Иван Дичевски на вратата, пред него в центъра на отбраната си партнираха Емил Янчев и Стефан Станчев, а на двата бека бяха Йордан Радев и каращият пробен период ляв краен защитник Фахд. В средата на терена бяха Йонуц Нягу и Петър Вуцов, а по крилата Велислав Василев и Жордао Кардосо. Изтеглен напред бе Жоржиньо, а зад него Илиан Илиев.

През първата част "моряците" се отчетоха с няколко далечни удара на Петър Вуцов, а Жоржиньо пропусна да открие резултата в 19-ата минута след удар по диагонала. В последната минута на първата част Жордао Кардосо нацели сглобката на вратата с изстрел от дъгата на наказателното поле.

На почивката младият талант от школата на Черно море Денислав Ангелов зае мястото на Велислав Василев. Пет минути след подновяването на играта Петър Вуцов стреля от движение, но стражът на гостите спаси. Малко след това Иван Дичевски направи добро спасяване след удар от наказателното поле.

В последните 15 минути на двубоя в игра се появи роденият през 2002 година талант на "моряците" Златин Станков, който зае мястото на Петър Вуцов. В 50-ата минута след центриране отдясно стражът на Балчик боксира топката, която попадна в Илиан Илиев. Халфът стреля от въздуха, но топката премина покрай вратата.

В 55-ата Емо Янчев отправи удар от точката на дузпата, но над вратата. Последва нова добра атака за Черно море. Илиан Илиев технично застъпи топката на Жоржиньо, който от движение стреля покрай гредата. Така в крайна сметка голове в мача нямаше.

Съставите:

Черно море: Иван Дичевски (Димитър Иванов), Йордан Радев, Стефан Станчев, Емил Янчев, Фахд, Велислав Василев (Денислав Ангелов), Петър Вуцов (Златин Станков), Йонуц Нягу, Жордао Кардосо, Илиан Илиев, Жоржиньо

Черноморец Балчик: Веселин Добрев, Генади Лиго, Мирослав Начев, Дони Дончев, Даниел Георгиев, Станислав Желязков, Николай Илиев, Цветан Илиев, Виктор Митев, Юнуз Юнуз, Владо Мирчев.