Черно море записа успех с 5:1 в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. "Моряците" победиха втородивизионния Черноморец Балчик след попадения на Жоржиньо (15), Лъчезар Йорданов (22), Родриго (55, 76) и Георги Илиев (88). В спаринга Илиан Илиев използва много юноши от школата, между тях и таланти, състезаващи се в Елитната група до 17 години. В проверката не взеха участие националите Мартин Минчев, Радослав Василев, Иван Дюлгеров и Кононго, както и Виктор Генев, Георги Божилов и Емил Янчев.

Черно море започна силнo срещата и още в 1-вата минута можеше да открие резултата. Родриго получи отдясно, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката срещна тялото на бранител. В 5-ата минута след грешка при изнасянето на топката, гостите вкараха за 1:0. Валентин Йосков открадна кълбото пред дъгата и прониза Иван Дичевски с удар в долния десен ъгъл на вратата. В 15-ата минута Жоржиньо засече технично с пета топката в наказателното поле на Балчик, стражът Християн Христов спаси, но при добавката бразилецът не сгреши за 1:1. В 20-ата минута Виктор Митев от състава на гостите изпълни прецизно пряксвободен удар, топката срещна напречната греда, тупна на голлинията и излезе. В 22-ата младият Лъчезар Йорданов напредна през центъра и с удар от дъгата на наказателното поле простреля стража на Бачлик като преди да влезе в мрежата, топката се отклони в страничната греда.

След почивката по-добрата игра на "моряците" доведе до нов гол. В 55-ата минута Мехди Фенуш получи отляво, подаде към Родриго пред дъгата, който с прецизен удар в долния десен ъгъл на вратата вкара за 3:1. В 60-ата Мехди Фенуш бе изведен сам срещу вратаря, изпревари го, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Веднага след това Илиан Илиев направи смяна. Играта напуснаха Петър Вуцов, Лъчезар Йорданов, Патрик Андраде, Мехди Фенуш, Дани Кики и Жоржиньо, а техните места заеха Пламен Димов, Мартин Дичев, Георги Илиев, Петър Витанов, Васил Панайотов и Мартин Костадинов. Георги Илиев можеше да покачи резултата в 70-ата минута след поредица от финтове, но стражът на гостите успя да спаси. В 71-вата минута в игра за "моряците" влизат юношите Стефан Петков, Джан Хасан и Александър Георгиев, които заемат местата на Иван Дичевски, Виктор Попов и Жоаким Балми. В 76-ата минута Раодриго покачи на 4:1 с удар границата на наказателното поле. В 83-ата минута удар на Мартин Костадинов срещна гредата. Малко след това с греда се отчете и централния бранител Пламен Димов, който в опита си да прехвърли вратаря топката тупна върху напречната греда и излезе в аут. В 86-ата минута 16-годишния Джан Хасан от школата на "моряците" изпусна да покачи резултата след удар от близо. До края на мача Родриго удари още една греда, а Георги Илиев в 88-ата оформи крайното 5:1 след многоходова комбинация.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Петър Вуцов, Жоаким Балми, Лъчезар Йорданов, Патрик Андраде, Родриго, Мехди Фенуш, Дани Кики, Жоржиньо (Стефан Петков, Пламен Димов, Мартин Дичев, Георги Илиев, Петър Витанов, Васил Панайотов, Мартин Костадинов, Джан Хасан, Александър Георгиев).