Локомотив Сф успя да надвие отбор от елита, макар и последния в класирането Витоша, с 1:0 в контрола. Третият във Втора лига изигра зимната си проверка срещу най-високо поставен в йерархията отбор и показа, че има качества да се пребори за промоция в края на пролетния дял.

Това е първата загуба за бистричани в зимните контроли след 5 победи и две ремита. Локо Сф пък до момента има  4 победи и един хикс.

Проверката се игра на стадион "Летище" пред стотина зрители и в нея двата съперника стояха равностойно през първото полувреме. Все пак по-често се играеше в половината на условните домакини от Витоша и може би логично Локомотив взе аванс в резултата. Това стана в 28-ата минута, когато железничарите направиха чудесна триходова комбинация между Николай Цветков, Илия Димитров и Мартин Станкев и последният засече топката във вратата за 0:1.

През второто полувреме Витоша натисна и стигна до дузпа в 54-ата минута. Спечели я юношата на Локо Сф Даниел Пеев, който предизвика Стоян Предев да го фаулира в пеналта. Самият Пеев застана на бялата точка, но не съумя да порази вратата на родния си тим. Ударът му в средата бе отразен от вратаря на Локомотив Андреа Ефремов.

Витоша доминираше някъде до към 80-ата минута, когато изведнъж Локомотив събра сили за нов порив. И можеше да стигне до втори гол в 84-ата минута, но Марио Йорданов го изпусна от чиста позиция с глава, стреляйки в тялото на вратаря.

Така мачът приключи с минимална победа за втородивизионния тим от 1:0.

В събота от 14 ч. Локо Сф ще изиграе поредната си контрола, този път срещу третодивизионния Кариана Ерден, като най-вероятно проверката ще се състои на базата в Требич.

ВИТОША - ЛОКО СФ 0:1

0:1 Мартин Станкев 28

ВИТОША: 1 Михаил Иванов,  6 Румен Гьонов, 30 Илиян Попов, 5 Венцислав Бонев, 15 Радко Мутафчийски, 8 Орлин Старокин, 7 Кристиян Кочилов, 17 Михаил Петров, 9 Ангел Стоянов, 99 Стефан Христов, 45 Григор Долапчиев / Резерви: 77 Даниел Пеев, 14 Четин Садула, 2 Тодор Гочев, 4 Кристиян Узунов, 80 Лъчезар Котев, 88 Ивайло Лазаров, 11 Даниел Кутев, / Старши треньор - Костадин Ангелов.

ЛОКО СФ: 1 Андреа Ефремов, 21 Христос Контохристос, 23 Емил Виячки, 25 Александър Горанов, 28 Стоян Предев, 14 Иво Иванов, 33 Том, 18 Николай Цветков, 20 Здравко Димитров, 77 Мартин Станкев, 9 Илия Димитров /Резерви: 12 Кристиян Кацарев, 8 Исмаел Тайдер, 6 Владимир Семерджиев, 7 Александър Александров, 10 Илиян Стефанов, 17 Галин Ташев, 19 Марио Йорданов, 26 Красимир Милошев/ Старши треньор - Младен Додич.