Отборът на ОФК Поморие победи с 1:0 гостуващия тим на Добруджа 1919 и спечели важни 3 точки, утвърждавайки се в първата половина на таблицата във Втора лига.

Поморие е четвърти със 17 точки, а Добруджа е предпоследен, 15-и с 8.

Мачът от 10-ия кръг на Втора лига започна трудно за домакините, които допуснаха в 15-та минута гостите от Добрич да създадат чисто голово положение, пишат от Пресслужбата на ДФК Поморие.

Постепенно поморийци взеха превез, осъществявайки териториално и игрово превъзходство. Пропуски направиха Тютюков, Живко Петков и Любомир Божинов.

През второто полувреме двубоят бе още по-интересен. Двата тима създадоха опасности.

Ключов момент за крайния изход бе влизането в игра на Бекир Расим. Той се включи много добре и раздвижи отбора с неговите офанзивни функции.

Във 81-та минута Расим отбеляза и единствения гол на мача, носейки трите точки за Поморие.