Елитният Септември Сф победи с убедителното 5:2 втория в класирането на Втора лига Локомотив Сф в контрола, играна на базата в Драгалевци.

Ранен гол на Мартин Тошев с глава в 3-ата минута даде начало на головата серия. В 18-ата пак той покачи на 2:0 за Септември, след като отне топката от младия защитник Кристиян Николов и напредна, за да отбележи.

В деня, в който преди 88 години е основан оригиналният железничарски клуб, Локомотив Сф изигра най-добрите си минути в проверката от 30-ата до края на полувремето.

В 31-ата минута вратарят на Септември Янко Георгиев извърши нарушение срещу Александър Александров, а Николай Цветков от дузпата намали резултата – 2:1.

В последната минута на първата част Ишмаел Байду изскочи сам срещу вратаря на Локо Сф Витков и го преодоля за 3:1.

През второто полувреме в двата отбора бяха извършени доста смени с пускането на млади играчи. Септември разчиташе на бързи контри, при които първо Иван Тилев покачи на 4:1 в 59-ата минута. В 77-ата Ишмаел Байду вкара втория си гол в срещата, правейки резултата 5:1.

Гол на Локо Сф пък не бе зачетен заради засада в 73-ата минута, след като от голлинията играч на гостите добута влизащата и без това във вратата топка.

Все пак Локомотив вкара и втори гол след интересна дузпа - след изпълнение на тъч изведеният до аутлинията нападател на железничарите бе избутан извън терена. Александър Александров оформи крайното 5:2 за Септември от бялата точка.

В 53-ата минута за спречкване помежду си бяха изгонени с право на смяна Васил Калоянов от Септември и Евгени Зюмбулев от Локомотив.

В състава на Локото, дошъл именно от Септември, се появи с добра игра новото попълнение Здравко Димитров – флангови нападател. Изпробван бе и гръцкият централен нападател Ефтимиос Гамангас, който обаче не впечатли.

Двама локомотивци напуснаха преждевременно терена заради контузии – Илиян Стефанов и Стоян Кадифчин. Поради травма в този мач не игра най-стабилният играч в тима на железничарите – Емил Виячки.

СЕПТЕМВРИ СФ – ЛОКО СФ 5:2

1:0 Мартин Тошев 3, 2:0 Мартин Тошев 18, 2:1 Николай Цветков 31-дузпа, 3:1 Ишмаел Байду 45, 4:1 Иван Тилев 59, 5:1 Ишмаел Байду 77, 5:2 Александър Александров 90-дузпа

СТАДИОН: „Драгалевци“ - 200 зрители.