Марица Пловдив победи ЦСКА с 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:18) гейма в двубой от 11-ия кръг в Националната волейболна лига за жени. Мачът се игра в зала "Васил Симов" в София и беше месец след финала за Купата, в който Марица победи с 3:1 и спечели своята девети трофей в турнира.

Мачът започна по-добре за тима на ЦСКА, който поведе с 6:2, но маричанки обърнаха бързо двубоя и разликата стана шест точки в тяхна полза при 17:11. След пусната топка на Виктория Коева Марица спечели гейма с 25:15.

Момичета на Борислав Крачанов поведоха с 9:6 във втория гейм. Стигна се до 17:13, а след блокуат на Ива Дудова Марица спечели втората част с 25:21.

ЦСКА започна по-добре третия гейм и дръпна с 5:1 точки. Тимът на домакините отвори разлика от шест точки при 15:9, която се запази до края на гейма, който завърши 25:19 в полза на "армейките".

Четвъртият гейм бе равностоен до средата си, но след това Марица направи серия от точки, с която го спечели с 25:18, а с това и мача.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 33 точки и без загуба, а ЦСКА е на трето място с 23 точки.

В другия мач от деня, който се игра в Бургас, местният Дея спорт се наложи над софийския Хектор с 3:2 (25:18, 24:26, 25:23, 21:25, 15:8). За Дея победата е четвърта през сезона, докато Хектор остава на предпоследното седмо място в класирането с едва един успех./ БТА