ЦСКА победи драматично с 3:2 (25:22, 25:23, 22:25, 18:25,15:10) домакина Нефтохимик 2010 в първи мач от полуфиналите в шампионата на България по волейбол при мъжете.

"Червените" имаха аванс от 2:0, но се нуждаеха от тайбрек, за да се наложат срещу първенеца от редовния сезон, който беше в серия от 19 последователни успеха.

start-photo.bg
20 снимки

В равностойната първа част столичани имаха аванс от 21:18, за да поведат в мача при 25:22. В следващия гейм развоя на събитията на полето беше подобен, като ЦСКА спечели с 25:23.

Последва силна игра за домакините, които успяха да намалят изоставането си след 25:22. В четвъртата част Нефтохимик 2010 категорично превъзхождаше своя съперник и и победи с категоричното 25:18.

В тайбрека гостите поведоха с 3:1 и 5:3, но бургазлии изравниха до 5:5, след което се стигна до 10:7 и 12:9 в полза на възпитаниците на Александър Попов. Те приключиха мача при 15:10 след близо два часа и половина.

Димитър Димитров реализира 22 точки в полза на победителите с 22 точки, а неговият съотборник Александър Симеонов добави още 15 точки.

За домакините с 28 точки се отличи Матей Михайлович, докато Аксел Трухчев отбеляза 22 точки.

Втората среща между двата отбора ще се играе в сряда в Бургас.

Автор: Асен Даскалов/БТА