Лидерът във волейболното първенство при мъжете Дея спорт стана първият участник в полуфиналите в турнира за Купата на България.

start-photo.bg
40 снимки

В четвъртфинална среща, играна в зала "Левски София" в столицата, бургазлии се наложиха с 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:19) гейма над Пирин Разлог.

Първият премина през няколко обрата, но в края му волейболистите на Дея направиха няколко къси точкови серии, които им позволиха да го спечелят с 25:21.

Пирин обаче започна по-добре във втората част и поведе с 10:5 точки. Неврокопчани бяха напред в резултата до 20:20, когато опитният тим на Дея успя да ги догони. Въпреки това до пълен обрат не се стигна и Пирин измъкна втория гейм с 25:23.

Волейбостите от морето направиха много силно начало на третия гейм, в което поведоха с 10:3 точки. Постепенно обаче Пирин стопи изоставането си и се доближи само на точка от съперника си при 21:20. За повече обаче тимът от Разлог нямаше сили и Дея поведе в геймовете след 25:21.

Най-малка интрига имаше в четвъртия гейм, в който след 9:9 точки Дея направи серия от 12:4, с която поведе с 21:13 и скоро след това мачът завърши.

Най-резултатен за победителите бе диагоналът Николай Учиков с 19 точки, а със 17 приключи Валентин Братоев. Още 13 добави Николай Николов.

За Пирин Мариян Наков завърши с 21 точки, а Костадин Гаджанов остана с 13.

На полуфиналите тимът на Дея, който преди година игра финал за Купата, ще срещне победителя от двоймата между ЦСКА София и Нефтохимик Бургас.

Този мач започва в 14:30 часа, отново в зала "Левски София". /БТА