Монтана спечели седма поредна победа в първенството на България по волейбол за мъже, след като победи с 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13) Хебър като домакин.

Това остави Монтана еднолично на върха с перфектен баланс след първите седем кръга и 19 точки, докато Пирин е втори с 16. Отборът от Разлог спечели трудно с 3:2 (21:25, 19:25, 25:17, 25:20, 15:10) срещу Арда. Монтана не спечели с традиционната лекота срещата с отбора на Хебър, който не само взе гейм, но и беше много близо до втори, загубен след допълнителни разигравания. Отборът от Пазарджик остана четвърти в класирането след поражението, но вече е на четири точки от челната тройка.

Пирин загуби първите два гейма, но стигна до пълен обрат срещу опашкаря Арда, който до момента няма загуба. Отборът от Разлог е втори преди мача на Нефтохимик срещу Левски на 14-и ноември, а в следващия кръг ще приеме лидера в класирането Монтана.

Шампионат на България по волейбол за мъже, двубои от седмия кръг:

Арда Кърджали - Пирин Разлог 2:3 (25:21, 25:19, 17:25, 20:25, 10:15)
Монтана - Хебър 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13)

9. Левски 6 2 4 10:15 6
10. Миньор 6 2 4 6:15 5
11. Тетевен Волей 6 1 5 5:17 2
12. Арда 7 0 7 8:21 4