Левски запази преднината си на второто място в българското първенство по волейбол за мъже, след като столичани спечелиха с категоричното 3:0 (25:15, 25:23, 25:16) срещу Добруджа 07 като гости.

Левски е с 47 точки и две повече от Нефтохимик 2010, който също записа чиста победа в 20-ия кръг на Суперлигата.

Левски не срещна затруднения срещу тима от Добрич. "Сините" спечелиха три поредни точки за 7:4 и изградиха солидна преднина, която в края на първия гейм бе цели десет точки. Във втория Добруджа даде по-сериозен отпор и държеше равенството до 23:23, когато обаче Алехандро Торо и Владимир Гърков завършиха последователни атаки за гейм в полза на столичани.

Последната част наподобяваше повече първата и Левски изгради рано преднина, която затвърди с няколко серии с по три безответни точки за крайното 26:16. Най-резултатен бе Гърков с 12 точки, следван от Венислав Антов с 11 и Майкон Морейра с десет, три от които на блокада.

За Добруджа с 11 точки се отчете Николай Иванов.

Нефтохимик 2010 пък надделя с 3:0 (25:20, 26:24, 25:14) срещу Хебър, с което бургазлии останаха на две точки от Левски. Розалин Печнев наниза 16 точки за победата, но най-резултатен в мача бе Калоян Вълчинов с 19 пункта за гостите от Пазарджик.

В последния мач за днес Монтана надви с 3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:15) Раковски-1964 и изпревари ЦСКА на четвъртото място в класирането. Монтана, за който най-резултатен бе Бруно Рубо с 22 пункта, обаче е на цели девет точки от Нефтохимик в заключителния етап от редовния сезон.