Марица Пловдив спечели своята трета поредна Купа на България по волейбол при жените, след като във финала победи Берое с категоричното 3:0 гейма (25:15, 25:13, 25:7). Финалната битка се игра в зала "Колодрума" в града под тепетата.

Петкратният волейболен шампион на България спечели и своята пета купа, а общо и 11-ти трофей в клубната история, като към тези трофеи се включва и Суперкупа на страната.

Домакините доминираха и в трите части на срещата, като успехът бе факт само за 62 минути.

Най-резултатна за успеха беше Александра Холстън с 12 точки (2 аса). По 10 точки добавиха Дженифър Крос (2 аса, 4 блокади) и Мирослава Паскова (1 ас). За старозагорския тим Ваня Върбанова приключи със 7 точки (1 блокади).