Монтана победи Добруджа Добрич с 3:1 гейма (25:20, 25:18, 18:25, 25:20) в последен мач от 15-ия кръг на Суперлигата.

В състава на Монтана се завърна диагоналът Виталий Бондар, който пропусна срещата с ЦСКА (3:1) поради контузия в кръста.

Мачът започна с леко предимство за домакините, които взеха аванс, но постепенно Добруджа се върна в мача и се стигна до 13:13 след ас на Велизар Ченокожев. Две успешни блокади и грешка на добричлии на мрежата доведоха резултата до 18:14 за Монтана. Играчите на Даниел Пеев задържаха преднината си и поведоха.

В началото на втория гейм в игра за Монтана се появи Стефан Чавдаров на мястото на Борис Наков. Играчите на Монтана дръпнаха с 3 точки при 13:10 след ас на Аспарух Аспарухов, малко по-късно авансът им вече беше 5 точки – 21:16, след което те стигнаха до успеха и във втория гейм, за да удвоят резултата.

В третия гейм Добруджа контролира нещата на полето и стигнаха до успеха с 25:18.

В четвъртия гейм играта беше равностойна и вървеше точка за точка до 7:7. Мачът бе решен след страхотна серия от сервис на Иван Латунов, при която Монтана натрупа аванс от 16:7. Гостите се доближиха на 4 точки до съперника, но нямаха сили за повечеи се стигна до успеха на Монтана с 25:20 и 3:1 гейма.

След този успех Монтана заема 3-ото място в класирането, а Добруджа заема 5-ото място.