Черно море победи Крумовград с 3:1 в последен двубой от сезона за двата тима. Александър Колев откри на "Тича" с гол в 21-ата минута. В 34-ата пък Васил Панайотов изравни за домакините.

Дани Мартин осъществи обрата за "моряците", а Мазир Сула оформи крайният резултат в 86-ата минута. Така вицешампиона приключи сезона си с победа. Крумовград също изпрати чудесна камапния, завършвайки на шестото място в efbet Лига като новак. Освен това тимът записа рекордна серия от 15 мача без загуба.

startphoto.bg
17 снимки

Във втората минута на срещата Атанас Илиев изведе добре Илиан Илиев, чийто удар бе блокиран. Малко след това Мазир Сула пък намери Николай Златев около бялата точка, а този път последва точен изстрел. Стражът на гостите Благой Макенджиев се справи.

Седем минути след това Жак Пехливанов намери Алекс Колев с подаване по земя от пряк свободен удар. Нападателят на Крумовград веднага стреля, но беше спрян от противников играч.

В 20-ата минута играчите на Черно море поискаха дузпа, след като топката срещна ръката на футболист от Крумовград, който блокира центриране към Атанас Илиев. Денислав Сталев остави играта да продължи.

Александър Колев получи центриране от Вячеслав Велев. Нападателят отигра топката с коляно, а след това успя да се завърти и да стреля, поразявайки вратата на домакините за 1:0. Попадението бе преразгледано заради предишната ситуация в наказателното поле на Крумовград.

В 30-ата минута Атанас Илиев получи, обърна се и стреля с левия крак от границата на наказателното. Ударът му обаче бе блокиран.

Четири минути след това Васил Панайотов получи в наказателното и стреля. Топката рикошира в бранител на гостите и влезе във вратата на безпомощния Макенджиев.

В 41-ата минута Николай Златев показа отлична техника и скорост, за да се справи с Лукас Сантана отляво. След това той пусна пас към Атанас Илиев, но нападателят бе блокиран.

В 55-ата минута Играчите на Крумовград загубиха топката около наказтелното си, а Николай Златев веднага шутира по диагонала, но не намери целта.

В 74-ата минута Влатко Дробаров засече центриране на близката греда и стреля с глава. Ударът му мина опасно близо над напречната греда. Три минути по-късно Шимич опита ножичен удар, който след рикошет излезе в корнер, но той не доведе до нищо по-опасно.

Черно море осъществи пълен обрат в 80-ата минута. Цветомир Панов получи отдясно и центрира, а топката върхлетя Дани Мартин, който простреля противниковата врата със силен удар с глава.

В 85-ата минута Николай Пранджев се намеси отлично, за да спаси удар на Исмаил Иса.

Само минута по-късно Мазир Сула проби отлично по десния фланг и навлезе към вътрешността, след което завърши с изстрел по земя от границата на пеналтерията. Топката се оказа неспасяема за стража на гостите.

В последните секунди на редовното време "моряците" нацелиха и греда. Дичев прати топката в левия страничен стълб отблизо.

FT | ЧЕРНО МОРЕ - КРУМОВГРАД 3:1

0:1 Александър Колев 22'

1:1 Васил Панайотов 34'

2:1 Дани Мартин 80'

3:1 Мазир Сула 86'